AAI RAČUN

Od letošnjega šolskega leta 2020 naprej imajo vsi učenci, ki se šolajo na naši šoli ustvarjeno e-identiteto oz. AAI račun. To je vrsta enotne prijave za izobraževalno in raziskovalno sfero v Sloveniji, kjer lahko uporabnik z enim uporabniškim imenom in geslom (AAI računom) dostopa do številnih spletnih storitev (npr. šolske spletne učilnice, ARNES-ove storitve, Office365, kolesarski izpit …). Večina učencev je uporabniške podatke že pridobila v šoli, kdor pa dostopa še nima, se lahko obrne na šolsko računalničarko (maja.bregar@oskrsko.si).

Geslo za dostop si lahko spremenijo v bazi SIO.MDM.

Uporaba AAI računa je obvezna za vstop v spletne učilnice in opravljanje kolesarskega izpita.

ARNES E-POŠTA

Nekatere spletne storitve ob uporabi AAI zahtevajo tudi veljaven e-poštni naslov. V našem primeru je AAI račun vezan na ARNES-ovo elektronsko pošto, ki je varna in zanesljiva. Vsak učenec šole s svojim AAI računom hkrati pridobi tudi ARNES-ovo e-pošto.

Osnovne informacije o ARNES-ovi pošti.

•   Za svojo e-pošto vsak uporabnik prejme e-naslov, uporabniško ime in geslo.
  •   E-naslov je praviloma enak pripadajočemu AAI NetID-ju, torej ime.priimek@oskrsko.si.
  •   Uporabniško ime in geslo e-pošte nista enaka uporabniškemu imenu in geslu AAI računa
  •   Dostopne podatki za e-pošto dobite pri šolski računalničarki (maja.bregar@oskrsko.si)
  •   Svojega uporabniškega imena ne morete spremeniti, vedno pa lahko zamenjate svoje geslo.

MICROSOFT356

Z AAI računom je učencem omogočen tudi dostop do okolja Microsof365.

Kaj je Microsoft365?

• digitalna shramba v velikosti 1000 GB,
  • Office-ova orodja  v oblaku za hkratno delo na dokumentih
  • možnost brezplačne namestitve Office-ovih orodij na računalnik (za učence od 4. do 9. razreda)
  • Arnesova elektronska pošta

Zakaj Microsoft365?

Navodila za 1. prijavo

Za aktiviranje Microsoft365 računa je potrebno prvič OBVEZNO obiskati stran Oblak365 (povezuje AAI račun in Microsoft365) in se prijaviti s prijavnimi podatki (AAI).

Ko se izbira domačo organizacijo, izberete Osnovna šola Jurija Dalmatina Krško.

Za hitrejši naslednji dostop obkljukajte še kvadratek “Shrani kot privzeto izbiro” in kasneje še kvadratek “Zapomni si privolitev”.

Ob prijavi se kreira uporabniški račun v okolju Microsoft365. Odjavite se in nadaljujte na strani Microsoft 365.

Nadaljnje delo v okolju Microsoft365

Po opravljeni prvi prijavi se vam ni več potrebno prijavljati v Oblak365, ampak lahko dostopate do oblačnih storitev direktno preko strani Microsoft365, kar s svojim AAI računom.

Navodila za namestitev Office365 na računalnik ali drugo napravo!!!

Prekinitev dostopa do storitve Microsoft365
Uporabniku upravičenost do licenc poteče s prenehanjem šolanja na OŠ Jurija Dalmatina Krško (konec 9. razreda, prestop na drugo šolo, predčasno prenehanje šolanja). Takrat uporabniku izbrišemo AAI račun, s čimer mu je onemogočen dostop do vseh storitev, ki zahtevajo AAI identiteto.

OŠ Jurija Dalmatina Krško NE ODGOVARJA za morebitno izgubo podatkov ali dokumentov v oblaku med uporabo ali ob prenehanju uporabe okolja Microsoft365!

Na OŠ Jurija Dalmatina Krško ne nudimo podpore pri uporabi Oblak365, Microsoft365 in drugih storitev, do katerih lahko učenci dostopajo z AAI geslom.

Za podrobnejše informacije uporabite vgrajeno pomoč ali pa informacije poiščite na spletu.