Kljub muhastemu vremenu nam je z učenci 6-ih razredov uspelo izpeljati čudovita kolesarska izleta. Z učenci iz 6. b in 6. č razreda smo se na pot podali že v četrtek, 18. 5. Veliko bolj toplo in sončno vreme pa nam je služilo v ponedeljek, 22. 5., ko smo kolesarili z učenci iz 6. a in 6. c razreda. Kolesarili smo po Krškem polju, kjer smo prvič preizkusili povsem novo kolesarsko pot, ki se vije vse do Kostanjevice na Krki. Večinoma ravninska in nezahtevna trasa je bila dolga 46 km. V Kostanjevici pa smo formirali dve skupini tako, da smo traso za drugo skupino, z nekoliko manj kondicije, skrajšali na 30 km. Daljši postanek smo naredili na igrišču OŠ Kostanjevica, kjer je bil tudi čas za malico. V bližnji slaščičarni pa smo se posladkali z odličnim sladoledom. Kolono kolesarjev sta poleg učiteljev na kolesu spremljala tudi policista.

Pavel Pirc

V ponedeljek zjutraj smo se učenci 6. a in  6. c razreda odpravili s kolesi na športni dan. Odšli smo zato, da bi ponovili kolesarska pravila in se gibali na svežem zraku. Do tja smo kolesarili vsi po isti poti. Naš cilj je bil Kostanjevica na  Krki. Vmes smo se trikrat ustavili, da smo popili požirek vode in se odpočili. Občudovali smo makova polja in ostale pojave v naravi. Ko smo prišli na cilj, smo si odpočili v senci in pojedli malico. Nato smo nekateri odšli na sladoled. Z mojo prijateljico sva si izbrali okus črni ribez in bil je zelo dober. Potem sva odšli nazaj na igrišče pri šoli v Kostanjevici. Zatem smo se razdelili v dve skupini in se odpravili proti šoli. Moja skupina se je peljala mimo najstarejšega in drugega najbolj širokega drevesa v Sloveniji. Bilo mi je zelo všeč, saj smo videli in izvedeli veliko zanimivega ter se zraven tudi gibali. Z  veseljem bi ponovila tak športni dan.

Tia Hvala, 6. a