V sredo, 23. 11. 2022, se nas je osem učencev iz naše šole in še učenci drugih posavskih šol, ki pridno opravljamo bralno značko, udeležilo strokovne ekskurzije. Že ob 8.00 uri smo se zbrali pred našo šolo in vsi skupaj odšli proti avtobusni postaji. Tam nas je pričakalo že nekaj učencev iz drugih šol, ostale pa smo pobrali na poti. Odšli smo na ogled 38. slovenskega knjižnega sejma na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Tu  smo si lahko ogledali knjige, nekateri so si kakšno tudi kupili. Poleg stojnic je v objektu potekalo tudi nekaj poučnih predavanj, ki so bila zopet o knjigah in pisateljih … Srečali pa smo tudi znanega avtorja knjige Košarkar naj bo in drugih slovenskih uspešnic, Primoža Suhodolčana, ki se nam je tudi podpisal. Dan je bil zelo zanimiv in poučen, saj smo se zabavali, poleg tega pa tudi veliko naučili.

Zarja Stojanović, 9. b