Učenci 5. č razreda smo se odzvali povabilu ge. Darje Dobršek, da naredimo okraske ter z njimi okrasimo smrečice v starem mestnem jedru Krškega. K sodelovanju v projektu so bili povabljeni vrtci in šole iz Krškega in okolice. Zamisel, da bodo smrečice okrašene z izdelki, ki jih ustvarimo otroci, nam je bila zelo všeč. Zato smo v ponedeljek in torek po pouku ostali v šoli in ustvarjali novoletne okraske. Nato smo se v četrtek, 24. 11., po tretji šolski uri peš odpravili do Starega Krškega. Ga. Darja nas je počakala pri knjižnici in nam dala navodilo, kateri smrečici bomo okrasili. Odpravili smo se tja in z našimi  okraski pričarali praznično vzdušje. Vrnili smo se do knjižnice, kjer smo imeli voden ogled, kateri nam je bil zelo všeč. Ogledali smo si tudi izdelke, ki so sodelovali na natečaju Na obisku pri Juriju Dalmatinu in so razstavljeni v Valvasorjevi knjižnici.  Posebej smo občudovali izdelka naših sošolk Eve Bauc in Stelle Žerjav, ki sta sodelovali na likovnem natečaju.  Koordinatorji projekta pa so se zavzeli in se potrudili, da se vsem sodelujočim v projektu Okrasimo smrečico, zahvalijo. V knjižnici so nas presenetili s toplim čajem ter slanimi in sladkimi prigrizki. Zagotovo nam bo današnji dan ostal v posebnem spominu.

Učenci 5. č razreda in učiteljica Svetlana