V sredo, 24. maja 2023, smo se plesalke udeležile področnega šolskega plesnega festivala v Dobovi. Tekmovanje so ob 11. uri otvorili plesni pari. Sledilo je tekmovanje v posamičnih plesih za 2. triado, nato pa smo bile na vrsti že učenke 3. triade.  Našo šolo smo zastopale Lucija Meh, Manca Avsec, Eva Sotošek, Patricija in Sara Frankovič ter Tita Žnideršič, ki je postala področna prvakinja v posamičnih plesih (hip hop, pop, latino). Prvič v zgodovini naše šole pa smo se učenke OŠ Jurija Dalmatina preizkusile tudi v plesni produkciji na temo pižama party. Po vsem trdem delu smo tako v kategoriji  produkcija  kot ekipno v posamičnih plesih osvojile 1. mesto, kar pomeni, da smo se uvrstile na državno tekmovanje, ki bo, 2. 6. 2023, v Ajdovščini. Imele smo se noro zabavno in doživele čudovito izkušnjo.

Lucija Meh, 8. č