V torek, 15. 11. 2022, smo se tisti, ki smo sodelovali na natečaju Na obisku pri Juriju Dalmatinu,  zbrali v Dvorani v parku v starem Krškem. Posedli smo se v dvorano, napolnjeno z ljudmi vseh starostnih skupin, od otrok prvega razreda do njihovih dedkov in babic. Prireditev se je začela ob 17. uri z uvodom igranja orgel. Po končani skladbi je na oder stopila voditeljica, ki nas je toplo pozdravila. Na odru so se menjavali govorci in nam povedali nekaj o Dalmatinu, ostalih reformatorjih ter našem mestu – Krškem. Kmalu se je začela podelitev priznanj. Začeli so z likovnim delom natečaja in na oder poklicali sodelujoče. Vsi prisotni so dobili knjigo, nagrajeni pa še posebno priznanje, ki ga je podelila ravnateljica naše šole gospa Valentina Gerjevič. Nagrajeni so se rokovali tudi z županom naše občine – g. Miranom Stankom. Enako je potekalo za literarni natečaj. Poleg knjig in priznanj pa so naše mentorice dobile še zapestnice s faksimiliranim podpisom Jurija Dalmatina, ki so nam jih podelile naslednji dan pri pouku. Po končani prireditvi smo se odpravili v Valvasorjevo knjižnico, kjer so bili razstavljeni naši izdelki – likovni in literarni. Ob prihodu v knjižnico smo se vsi skupaj slikali. Na razstavi smo bili prijetno presenečeni tudi nad pogostitvijo s hrano in pijačo. Tako kot razstava je bila tudi prireditev zelo lepa in precej poučna. Zelo lepo je bilo videti izdelke mladih in starejših. Proslava in govori so bili zelo zanimivi, glasbene točke pa prijetne za uho in opazno polne truda. Upam, da bomo mladi še dolga leta naprej uporabljali, kazali in se trudili za svoje talente na vseh območjih.

Pika Iva Sirk, 9. a

Nagrajeni deli: