V četrtek, 10. 10. 2024, so se najboljši atleti naše šole podali na pot v Maribor, na atletski stadion Poljane, ker so se tako dekleta kot fantje uvrstili na državno ekipno atletsko tekmovanje. Pomerili so se v osmih disciplinah (tek na 60 m, 300 m, 1000 m, skok v daljino in višino, suvanje krogle, met vortexa in štafeta 4 X 100 m), kjer je uvrstitev posameznega atleta pripomogla h končni uvrstitvi šolske ekipe. Konkurenca je bila velika, vsi so se potrudili po svojih najboljših močeh in na koncu so se dekleta veselila odličnega 3. mesta v državi! Pohvale tudi fantom, ker se jim je uspelo uvrstiti na državno prvenstvo in izboljšati rezultat iz področnega tekmovanja. Čestitke vsem atletom!

Nina Trantura Žvab