Ali se Krčani zavedamo pomembnosti mož, ki so postavljali pomembne mejnike v zgodovini slovenskega knjižnega jezika in ki prihajajo iz naših krajev? Smo ponosni nanje? Prva slovnica, prvi prevod Biblije? Z literarno-glasbeno prireditvijo Ura slovenščine, 10. 6. 2024, smo obeležili obletnico odprtja Spominskega parka Jurija Dalmatina in dan Primoža Trubarja. Spomnili smo se pomembnih protestantskih osebnosti – Jurija Dalmatina, Adama Bohoriča in Primoža Trubarja. Na prireditvi so sodelovali Tine Jankovič,  Jure Gasior, Julija Jankovič, Neža Jelen, Klara Petan, Tjaša Šoba, Julia Ban, Eva Sotošek in Neja Jevšnik z mentorico Klavdijo Bračun Volčanšek,  drugošolki Mila Omerzel in Maja Zadravec in njuna mentorica Alenka Mesarič. Nastopajoči so razmišljali o pomembnosti jezika, recitirali so pesmi, nastop so popestrili z glasbenimi točkami pod vodstvom mentorjev Glasbene šole Krško. Razveselil pa nas je tudi lik iz projekta Znamenite Posavke in Posavci – Jurij Dalmatin. So trenutki, ki polepšajo in dajo čar ter pomembnost določenim stvarem. Skupaj se jih spominjajmo in skupaj jih ustvarjajmo!

Mojca Fridl