Kako smo se drugošolci veselili petka, 12. 5. 2023?! Zakaj, se sprašujete? Ker je bil to dan, ko smo se odpravili na izlet. Avtobus nas je popeljal v Rogatec, kjer smo obiskali Muzej na prostem. Bil je deževen in hladen dan, a to nam ni preprečilo, da bi se ne imeli lepo. Seznanili smo se z življenjem nekoč, ki ni bilo enostavno. Živeli so skromno in veliko so delali, a so zato mnoge stvari bolj cenili. Ogledali smo si staro hišo s črno kuhinjo, gospodarsko poslopje, kovačnico in trgovino. Izdelali smo ljudsko glasbilo Nunalco in spekli vsak svoj kruhek, »Žuliko«. Tako so ji rekli, ker so jo otroci »žulili« po rokah. A, »Žuliko« ni dobil vsak otrok, le tisti, ki je bil cel teden najbolj priden. Izlet je bil zelo poučen in vsak se je malo zamislil, kakšno srečo ima, da ima vsak dan na voljo kruh in še mnogo več, preveč.

Drugošolci