Od 8. 9. do 7. 10. 2024 so se po celi Sloveniji vrstili dogodki v sklopu Nacionalnega meseca skupnega branja. Tudi v 5. b-razredu smo v tem obdobju veliko časa namenili branju. Obiskali smo šolsko knjižnico, kjer nam je knjižničarka Simona prebrala zgodbo. Vsak dan smo začeli v jutranjem krogu in nekaj minut namenili branju leposlovja. Odhajali smo v 2. a-razred, kjer smo drugošolcem brali zgodbe. Spremenili smo se v ježke ter presenetili drugošolce. Pisali smo misli o branju, izdelali bralne kazalke. Začeli smo s projektom Naša mala knjižnica, ki ga bomo izvajali skozi celo šolsko leto. V četrtek, 10. 10., smo imeli Literarno srečanje s starši. Dogodek smo začeli z branjem lepih misli o branju in knjigah. Nato so nam starši prebrali zgodbo o dobri komunikaciji. Sledile so zabavne naloge za starše, branje otroških šal in pravljične družabne igre. Nacionalni mesec skupnega branja se je končal, a naše bralne dogodivščine se bodo vrstile skozi celo šolsko leto.

Učenci 5. b razreda in učiteljica Svetlana