Učenci 2. č, 2. d in 5. c-razreda so sodelovali na 5. likovnem natečaju Brezmejna ustvarjalnost mladih, ki ga organizira JSKD Krško. Tema letošnjega natečaja je bila »MEDGENERACIJSKO SOŽITJE IN SOLIDARNOST«. Na natečaju je  sodelovalo 5 šol iz Krškega in okolice. Prispelo je 82 likovnih del. Strokovna selektorica Elena Sigmund je za razstavo izbrala 41 del in določila tudi nagrajence po posameznih triadah. Med razstavljenimi deli so se našli tudi likovni izdelki učencev 5.c-razreda, in sicer  Livie Meze, Evelyn Lončar, Ele Savnik in Nije Prah, mentorica: Svetlana Jović, učencev 2.d-razreda, in sicer  Nine Gajski, Žige Pungarčiča, Andraža Novaka, Patrika Tita Grobelška, Tadeje Petan, mentorica: Simona Omerzel, ter učenke 2.-č razreda  Melanije Marn, mentorica: Mateja Cizerle. Posebej uspešni sta bili Nina Gajski, ki je prejela 1. nagrado za prvo triletje, ter Nija Prah, ki je dobila 3. nagrado za drugo triletje. Razstava je bila organizirana v Dvorani v parku kot uvodna prireditev naše OI v Tedne ljubiteljske kulture 2024. Dogodek je povezovala ga. Klavdija Mirt, popestrili pa so ga učenci Glasbene šole Krško. Na dogodku nas je nagovoril tudi podžupan občine Krško, g. Dejan Žnideršič. Simbolične nagrade najboljšim ustvarjalcem sta podelili ga. Tinka Vukič in ga. Elena Sigmund. Iskrene čestitke vsem mladim ustvarjalcem.

Mentorice Simona, Mateja in Svetlana