Nikin očka je poklicni gasilec v Krškem. Povabil nas je, da učencem našega razreda predstavi delo gasilca in da nekaj časa preživimo v družbi gasilcev. Ker to zanima veliko sošolcev in sošolk, smo se prijaznemu vabilu odzvali. Gasilci so nas  najprej lepo sprejeli, nato so nam povedali nekaj gasilskih zanimivosti. Ko smo končali s pogovorom, smo se razdelili v skupine po tri. Vsaka skupina je potrpežljivo počakala, da pride na vrsto za dvig z avto lestvijo. Med čakanjem smo si nadeli čelade ter pasove. Ko smo se dvignili z avto lestvijo, smo lahko videli celotno Krško, vključno z našo osnovno šolo. Ko smo se vsi zvrstili, smo se napotili v garaže, kjer smo si ogledali še različno gasilsko opremo, med drugim tudi potapljaško. Opremo smo lahko potipali in preverili, kako težka je. Videli smo tudi tovornjake, cisterne, avte in čolne. Lahko smo preizkusili dimni ventilator. Prav tako smo lahko videli, kako se je poklicni gasilec spustil po cevi za hitro prehajanje med nadstropjema. Potem smo seveda odšli tudi v zgornje nadstropje. Tam smo si ogledali telovadnico, v kateri je bilo veliko uteži in drugih fitnes naprav. Nadaljevali smo z ogledom pisarne, kjer sprejemajo vse nujne klice. Videli smo tudi gumb za nadzor semaforja ob izhodu gasilskega doma. Ob končanem obisku smo se prijazno poslovili in polni vtisov odšli v šolo.

Elizabeta Čadež Kržišnik, 3. a