Za nami je še eno, petja polno, šolsko leto, ki smo ga zaobjeli z našim zadnjim nastopom Zapojmo in zaplešimo v poletje, na katerem so se predstavili vsi pevski zbori naše šole. Zapelo je kar 214 mladih glasbenikov, ki so od septembra redno obiskovali pevske vaje in sodelovali v petih zborih, ki delujejo na naši šoli: OPZ 1. razred, OPZ 2. razred, OPZ 3. razred, OPZ 4. in 5. razred ter MPZ od 6. do 9. razreda. Vas zanima, kako potekajo naše vaje in priprave na nastope? Najprej se ogrejemo in upojemo, nato sledi učenje novih pesmi in utrjevanje že poznanih. Vsak teden nadgrajujemo našo pevsko tehniko, se učimo večglasnega petja, krepimo sposobnost delovanja v skupini, urimo naš glasbeni spomin, razvijamo melodični in ritmični posluh, se gibamo ob glasbi in se tudi družimo ter klepetamo (včasih med vajami celo malce preveč). Ker radi pokažemo, kaj smo se naučili, se redno udeležujemo različnih šolskih proslav in prireditev v kraju. Najpomembnejši dogodek so bile pevske revije, na katerih smo se predstavili v marcu in aprilu. Ponosni smo, da nas je pohvalila tudi strokovna spremljevalka. Najbolj je izstopal najstarejši otroški pevski zbor, torej pevci iz 4. in 5. razredov, ki je bil najboljši izmed vseh otroških zborov iz občine Krško in občine Kostanjevica na Krki in je kot edini otroški zbor s svojim nastopom presegel občinski nivo ter se uvrstil na regijskega. Veselimo se dela v prihodnjem šolskem letu, sedaj pa hitimo na zaslužene počitnice, da se naše glasilke malce odpočijejo.

Pevci MPZ in mentorica Maša Žveglič Poljšak