Srečo je potrebno deliti in širiti. V času Tedna otroka je v Krškem potekal Posavski otroški kongres. Slednjega smo se udeležili tudi učenci 5. c oddelka, kjer smo predstavili svojo delavnico Lonček sreče. Razmišljali smo, kako je dobro, če smo ljudje srečni in kaj vse je potrebno, da nekoga osrečimo. Tako smo pripravili natisnjene lončke, na katere se zapišejo srečna dejanja ali srečne, vesele misli. Nekaj lončkov sreče smo pripravili že vnaprej, da smo lahko srečo širili med vse mimoidoče, ki so obiskali otroški kongres. Veseli smo bili, ko smo videli, da so lončki nasmejali in osrečili vse, ki so prišli na našo stojnico. Obiskala nas je tudi predsednica državnega zbora, gospa Urška Klakočar Zupančič, ki je bila nad našimi lončki sreče navdušena in se je strinjala, da je srečo potrebno deliti. Lončke sreče smo učenci izvajali tudi za Teden otroka na naši šoli na hodniku pri jedilnici. Učencem in učiteljem je bilo všeč, zato smo obljubili, da bomo srečo širili še v decembru.

Vesna Komatar