Končno, petošolci smo dočakali letno šolo v naravi. Iz Krškega smo se odpravili na nedeljo že zelo zgodaj zjutraj. Med potjo smo si čas krajšali s petjem pesmi iz naše pesmarice. Po dveh urah vožnje smo se ustavili in pomalicali. Kmalu smo se razveselili pogleda na morje. Na otoku Krku smo se vkrcali na trajekt, ki nas je odpeljal do otoka Cresa. Po petih urah vožnje smo končno prispeli v Nerezine. Dobili smo ključe in se razporedili v sobe. Čakalo nas je preoblačenje postelje in nato kosilo. Jedli smo pire krompir in dunajski zrezek. Sledil je popoldanski počitek in ob 15.00 smo že odšli na plažo. Imeli smo preverjanje plavanja, nato pa smo lahko skakali s pomola, se malo vozili s supom in se zabavali. Nekateri so ta dan že začeli z učenjem kajaka. Žal nas je zmotil dež in hladen veter, zato smo se odpravili v hiške. Ker se je vreme umirilo, smo po večerji odšli peš v Nerezine, kjer smo se posladkali s sladoledom in si kupili tudi kakšen spominek. Dan se je zaključil odlično.

Nika Gerjevič in Saša Pirc, 5. a