Lions klub Krško nas je tudi v letošnjem šolskem letu povabil k sodelovanju na mednarodnem likovnem natečaju »Plakat miru«. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnem razumevanju. Likovni natečaj PLAKAT MIRU je letos potekal pod naslovom »Upajmo si sanjati«. Na naši šoli smo se lotili ustvarjanja plakatov pri izbirnem predmetu Likovno snovanje 2, na natečaj pa smo poslali likovna dela Neže Jelen, Neje Jevšnik in Hane Podbrežnik iz 8. a ter Brine Mrković iz 8. b-razreda. Na zaključni prireditvi, ki je bila v sredo, 29. 5. 2024, v atriju Mencingerjeve hiše v Krškem, smo izvedeli, da je Lions klub Krško prejel 73 likovnih del, 14 se jih je uvrstilo v finalni del, 3 dela pa so se uvrstila na državni nivo natečaja, kamor je bilo uvrščeno tudi delo naše učenke Neje Jevšnik. Vse sodelujoče učenke so prejele tudi priznanja za sodelovanje.

Mentorica Metka Štih