Za nami je zelo poseben dan. Dan, ko smo se še bolj kot običajno posvetili gibanju. FIT dan! Da je gibanje izjemno pomembno za zdravje, vemo vsi. Mogoče pa niste vedeli, da se nam ob rednem gibanju izboljša osredotočenost in spomin, zmanjšuje se stres, krepijo se pozitivna čustva, razvijajo se nam gibalne, socialne in učne sposobnosti. Vse to, pa še zabavno je! V petek, 10. 3. 2023, se je na šoli veliko gibalo. Že zjutraj so naši najmlajši migali v jutranjem varstvu, na hodnikih so bila različna igriva navodila, ki so nas spodbudila k aktivnem preživljanju odmora. Pestro je bilo tudi v telovadnici šole in na igrišču. Ravno tako je bilo živahno v podaljšanem bivanju in v času pouka, saj so učitelji uporabili različne FIT aktivne metode, s katerimi smo  utrdili snov. Pred šolo pa lahko vsak dan pogledate v tla in našliboste nekaj zanimivih iger, ki kar vabijo k »živ žavu«. Migali so tudi učitelji in ostali zaposleniNa šoli je vladalo enkratno vzdušje, vsi smo bili nasmejani in dobre volje. Kakšno srečo imamo, da je naša šola FIT šola.

FIT učenci