V petek, 12. 1., smo imeli petošolci kulturni dan – Lutke. Prvo uro smo v plesni dvorani vsi petošolci prisluhnili pravljičarjem in lutkarjem. Izvedeli smo, kaj je njihova vloga v gledališču, s kakšnimi lutkami delajo, kdo vse pomaga, da nastane ena lutkovna predstava. Videli smo veliko različnih lutk – marionet, naprsnih, ročnih, na palicah … Izvedeli smo, kako te lutke nastanejo. Kulturni dan smo nadaljevali v svojih učilnicah. Tam nas je čakala ena izmed pravljičark, ki nam je še bolj podrobno opisala nastanek lutk ter iz česa so lahko narejene. Tudi mi smo se preizkusili v izdelavi ročne lutke iz pene. Sami smo določili, katero lutko bomo naredili. Nastale so ovčke, zajčki, kužki, princesa, princ … Jaz sem naredila punčko. Dela je bilo veliko, a nastale so zelo lepe lutke. Na današnjem dnevu smo se veliko novega naučili in smo zares uživali. Pri uri likovne bomo še naredili sceno in nato uprizorili lutkovno predstavo z našimi lutkami.

Nija Prah, 5. c