V ponedeljek, 14.11., smo se učenke in učenci Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško odpravili v Ljubljano. Ob 7.15 nas je pobral avtobus. Z njim so odšle še druge šole. Odpravili smo se v Ljubljano. Naša prva postaja je bila Hiša Evrope. Toplo so nas sprejeli in nam obrazložili njihove naloge. Nato pa smo dobili učni list, se razdelili v skupine in ga reševali s pomočjo plakatov, ki so bili razobešeni po prostoru in interaktivnih posnetkov. Kasneje smo se odpravili v Državni zbor. Najprej smo odložili svoje stvari, nato pa nas je gospa odpeljala v veliko dvorano Državnega zbora, kjer je ravno takrat potekala seja. Imeli smo to priložnost, da smo jo nekaj časa poslušali. In tako je potekal naš dan. Imeli smo se super. Zelo veseli smo bili, da smo dobili takšno priložnost.

Učenci Šolske skupnosti