V sredo, 15. 3. 2023, je potekalo v športni dvorani Brežice področno prvenstvo osnovnih šol v košarki. Tekmovanja so se udeležile 4 šole (OŠ Brežice, OŠ Raka, OŠ Dobova in OŠ Jurija Dalmatina Krško), katere so se med sabo pomerile po sistemu vsak z vsakim. Naša ekipa je bila tokrat zaradi bolezni in poškodb precej okrnjena. Tako so se morali tekmovalci precej potruditi, saj nismo imeli niti igralcev za menjavo. Kljub vsemu pa nam je uspelo osvojiti 2. mesto. Suvereno smo premagali učence iz OŠ Dobova (21:13), pa tudi proti učencem iz OŠ Raka nismo imeli težav (33:13). Morali pa smo priznati premoč Brežičanov, kateri so si zasluženo prislužili naziv področnih prvakov. Z drugim mestom smo si zagotovili udeležbo v četrtfinalu državnega tekmovanja. Lahko omenim še to, da je bil učenec Arbnor Dobruna razglašen za najboljšega igralca turnirja.

Našo šolo so zastopali naslednji učenci: TOMIĆ NAJ, 7. a, BENJAMIN RADEJ, 7. c, LUKA SKALICKY, 7. b, JAKOB ROŽMAN, 6. a, ARBNOR DOBRUNA, 6. c, MARKO MEDVEŠEK, 7. b, LUKA BIZJAK, 7. c, NIK IVAN ŽURGA, 7. b, GREGOR PIŠEK, 6.č, in JURE GASIOR, 7.c

Pavel Pirc, vodja ekipe