Prejšnji teden smo izvedeli, da na našo šolo prideta belgijski pisatelj in ilustrator knjige Tabor Bravo. Knjigo beremo petošolci v sklopu projekta Naša mala knjižnica. Vsi smo se zato veselili njunega prihoda. Ker smo veliko in zagnano ustvarjali, reševali projektne naloge, smo bili nagrajeni z njunim obiskom. Najprej sta se nam predstavila. Pisatelj je pokazal njuna dela, nato je v nizozemščini bral odlomke iz knjige, ga. Alenka pa je prevajala v slovenščino. Medtem pa je ilustrator Melvin risal dogajanja. Risal je tako, da nismo mogli verjeti svojim očem. Sledila so vprašanja o vsebini knjige. Ta so bila zelo zabavna. Kar nekaj učencev je odgovarjalo v angleškem jeziku. Ilustrator nam je pokazal osnove risanja; po njegovih navodilih smo risali na liste. Zanimivo je bilo, ko smo izvedeli, da vsako dogodivščino, ki jo opisujejo, najprej preizkusijo. Bilo je zares zabavno spoznati oba umetnika. Najbolj všeč mi je bilo, ker sta nam povedala veliko novih in zanimivih stvari o tem, kako in koliko časa nastaja  knjiga. Imeli smo možnost tudi kupiti knjigo, v katero sta se oba podpisala. Ta dan mi bo vedno ostal v spominu. To je bila neverjetna dogodivščina za vse petošolce, saj smo bili deležni obiska dveh umetnikov.

Neža Pangrčič, 5. č