V ponedeljek, 17. 12. 2018, smo se plesalke 5. razreda, ki obiskujemo Plesni svet, za en dan spremenile v snežinke. Pa ne čisto običajne, ampak tiste, ki spremljajo dedka Mraza. Le-ta je prišel v Kulturni dom Krško in obdaril vse pridne otroke našega mesta. No, ne čisto vseh, tokrat je povabil le najmlajše. V pravih gledaliških garderobah smo čakale, da nas dedek Mraz pospremi na oder. Med čakanjem smo bile vznemirjene, a ko je prišel, smo se pomirile. Z nasmeškom na obrazu smo zaplesale na pesem Sneg je tu. Čakal nas je še en nastop, saj je dedek Mraz povabil toliko otrok, da niso mogli vsi naenkrat priti po darila. Poleg plesa smo imele še eno pomembno nalogo – skrbele smo za zlato knjigo dedka Mraza, v kateri je imel napisana imena vseh pridnih otrok. Tudi drugi nastop smo uspešno opravile, nato pa z dedkom odšle v avlo Kulturnega doma in mu pomagale razdeliti darila. Pred tem smo se z njim še slikale. Ta dogodivščina je bila nekaj posebnega. Tega dne ne bomo nikoli pozabile.

Tita Žnideršič in Tayra Božičnik