V četrtek, 23. maja 2024, je v Letnem gledališču Khislstein v Kranju potekal tradicionalni Frankofonski festival, že 21. po vrsti. Slovenski osnovnošolci, ki se učijo francosko, so se predstavili v igri, plesu, recitalu in petju. Pred prireditvijo smo imeli voden ogled mesta, ki so ga skrbno pripravili učenci OŠ Orehek Kranj s pomočjo mentorjev. Na prireditvi so z dvema točkama sodelovali tudi učenci naše šole. Najprej so se predstavili s skupno pesmijo Le lion est mort ce soir (francoska različica The lion sleeps tonight). Sledil je nastop šestošolk Julije in Nike. Nanju smo zelo ponosni, saj še ne obiskujeta pouka francoščine in sta se pesem naučili doma, z veliko vaje. Izbrali sta si Zaz – Je veux. »Želim si ljubezen, radost, dobro vzdušje.« Prav vsem učencem za odličen nastop iskreno čestitava.

Mentorici Maša Žveglič Poljšak in Simona Žarn