V četrtek, 8. 5. 2024, je na naši šoli potekalo šolsko plesno tekmovanje v okviru Šolskega plesnega festivala. Izvedli smo ga v sodelovanju s Plesnim klubom Lukec. Udeležilo se ga je 62 plesalk druge in tretje triade, ki obiskujejo Plesni svet ali izbirne predmete s področja plesa. Razen četrtošolk, ki so s svojim nastopom popestrile tekmovanje, so dekleta tekmovala v posamičnih plesih (hip hop, pop, latino). Tekmovanje je potekalo v dveh starostnih kategorijah – mlajše učenke (5. in 6. razred) in starejše  (7. do 9. razred). S pomočjo sodniške ekipe v sestavi Luka Vodlan, Brina Lukež in Tjaša Kodrič smo iz vsake kategorije izbrali najboljših šest tekmovalk, ki bodo našo šolo 22. maja zastopale na področnem plesnem tekmovanju. Učenke, ki bodo zastopale našo šolo, pa so: v kategoriji mlajših učenk Neža Omerzu, Tinkara Zlobko, Iva Božovič, Maja Tomažič, Aleandra Sertolli in Manca Stanko, v kategoriji starejših učenk pa Jovana Borko, Tjaša Šoba, Sara Frankovič, Sara Andrejaš, Xheneta Hoxha in Vita Planinc. Aiša Pirc, zmagovalka šolskega tekmovanja, in Leni Pirc, ki je zasedla 3. mesto, sta kategorizirani tekmovalki in jima po pravilih Plesne zveze Slovenije na področnem tekmovanju ni dovoljeno nastopiti. Čestitke vsem dekletom!

Mentorici Nina Trantura Žvab in Maja Arnšek Lončar