V sredo, 8. 5. 2024, smo se ustvarjalci natečaja Evropa v šoli odpravili na prireditev v Celje. Udeležili smo se je, ker so bila naša dela nagrajena na regijskem nivoju. Ko smo prispeli v Celje, smo si najprej v Pokrajinskem muzeju ogledali stalno razstavo Celeia – mesto pod mestom, kjer je doslej največja predstavitev ostankov rimske Celeje. Nato smo se sprehodili skozi Evropsko vas. To je projekt povezovanja, s katerim v Celju vsako leto ponosno obeležujejo dan Evrope. Na stojnicah so mladi na različne načine predstavljali značilnosti evropskih držav. Pripravili so tudi zelo zanimiv program s plesnimi in pevskimi točkami. Potem  pa smo se odpravili v Celjski dom na zaključno prireditev natečaja Evropa v šoli. Predstavo je pripravilo Društvo za boljši svet, podelili so priznanja in nagrade. Bilo je zelo lepo in poučno.

Klara Kerin in Tara Rusić, 9. b

Več  o tem na spodnji povezavi: https://www.zpms.si/2024/05/09/zakljucna-prireditev-natecaja-evropa-v-soli-2023-2024-dobro-se-z-dobrim-vraca-v-celju-podelili-priznanja-mladim-ustvarjalcem/