Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 16. 5., so se naša dekleta pomerila na polfinalnem tekmovanju v košarki 3 x 3. Na tekmovanju je sodelovalo 10 najboljših ekip iz JV Slovenije (Dolenjska, Zasavje, Posavje, Grosuplje). Dekleta so prikazala zelo lepo igro in predvsem z borbenostjo in veliko željo po zmagi presenetila tudi najmočnejše ekipe JV Slovenije. V prvi tekmi so gladko premagale ekipo iz Črnomlja. Derbi proti sosedam iz Podbočja je bil zelo tesen, a tokrat so slavile naše punce in se oddolžile za poraz na področnem tekmovanju. Nekoliko je morala padla po porazu nad dekleti iz Škofljice. Sledila je še tekma za 3. mesto, ki je bila pravi triler. Naša dekleta so zaostajala z rezultatom 7 : 1. Po minuti odmora so se v zadnjih petih minutah zopet sestavile in rezultat izenačile. V zadnjih desetih sekundah smo imeli napad. Odgovornost je nase prevzela naša vrhunska Uma in v pisku za iztek igralnega časa zadela čisti zadetek. Sledilo je nepopisno veselje in sreča. Iskrene čestitke vsem tekmovalkam.

Našo šolo so zastopale: UMA UČAKAR, DOLORES PAUNOVIĆ, KIARA JANJANIN in EVA GRAJŽL.