V sredo, 22. 5. 2024, je na naši šoli potekalo področno tekmovanje Šolski plesni festival. Plesalo je okrog 140 plesalcev iz 8 osnovnih šol Posavja, Zasavja in Dolenjske. Tekmovanje je potekalo v 3 disciplinah: plesni pari, posamezniki, ki so se preizkusili v hip hopu, popu in latinu, ter produkcija. Plesalke iz naše šole so tekmovale med posamezniki in v produkciji. V disciplini posamezni plesi so našo šolo med starejšimi tekmovalkami zastopale Sara Andrejaš, Sara Frankovič, Vita Planinc, Xheneta Hoxha, Tjaša Šoba in Jovana Borko. Najvišje mesto med domačimi starejšimi plesalkami si je priplesala Jovana Borko, in sicer 2. mesto, prav tako je v finalu nastopila tudi Tjaša Šoba, ki je usvojila 7. mesto. Posebej smo se razveselile ekipne zmage, ki nas je popeljala na državno tekmovanje. Med mlajšimi tekmovalkami so plesale Tinkara Zlobko, Neža Omerzu, Iva Božovič, Maja Tomažič, Aleandra Sertolli in Manca Stanko. Neža Omerzu je postala področna prvakinja, Tinkara Zlobko področna podprvakinja, vse skupaj smo pa usvojile ekipno zlato. Med produkcijami so naše devetošolke s točko Avtomehaničarke zasedle 2. mesto in se tako uvrstile na državno prvenstvo, ki bo 31. 5. v Šentjurju. Vsem dekletom čestitamo za odlične rezultate in jim želimo vso srečo na državnem tekmovanju!

Mentorici Maja Arnšek Lončar in Nina Trantura Žvab