Končno je prišla sreda in z njo težko pričakovana letna šola v naravi. Ob 6. uri smo se zbrali nad šolo in odpeljali smo se proti naselju Bučanje. Vožnja z avtobusom je bila odlična, saj smo veliko peli, škoda le, da je bilo nekaterim malo slabo. Na Ravni Gori nas je čakal postanek za malico in kmalu za tem smo že zagledali morje. Vožnja s trajektom je hitro minila. Dobre volje smo prispeli v naše naselje. Čakal nas je najzabavnejši del, in sicer vselitev v hiške, postiljanje postelj in pospravljanje prtljage. Po kosilu smo imeli mi kopanje, nekateri razredi pa so že začeli s kajakom. Najbolj všeč nam je bila prosta igra pred večerjo in nato sprehod do Nerezin, kjer smo si privoščili sladoled. Veselimo se naslednjih dni.

Zoja in Ina, 5. a