Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 18. 4. 2024, so se učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško udeležili državnega prvenstva v krosu, ki je tudi letos potekalo v Murski Soboti. Našo šolo je zastopalo 28 učencev, ki so se pomerili na razgibani razdalji 1000 ali 1500 m. Proga ob Soboškem jezeru je bila zelo slikovita in razgibana s številnimi preprekami, kot so drevesni hlodi in mivka. V vsaki starostni kategoriji pri obeh spolih je teklo približno 120 učencev. Naši učenci so dali vse od sebe in dosegli kar nekaj dobrih uvrstitev. Največ pa smo stavili na zadnjo in najbolj atraktivno disciplino dneva. To je bila mešana štafeta 4 x 500 m. Za mešano štafeto smo morali pripraviti 2 ekipi, sestavljeni iz dveh fantov in dveh deklet.

1. ekipo so sestavljali učenci Ariela Kolar, Žiga Lenič, Nik Jurković in Aiša Pirc, ki so zasedli odlično 3. mesto. 2. ekipo so sestavljali učenci Tara Rusić, Arbnor Dobruna, Oskar Habinc in Tia Hvala, ki so zasedli tudi odlično 6. mesto.

Skupno uvrstitev je določil seštevek časa obeh ekip in tako je naša šola izmed 36 ekip zasedla odlično 2. mesto na državnem tekmovanju.