V ponedeljek,  22. 4. 2024, smo se nekateri učenci OŠ Jurija Dalmatina Krško odpravili na Podnebni tek. Po prvi šolski uri smo pojedli malico in se peš odpravili do tovarne Krka. Tam smo počakali na ostale šole in nadaljevali z njimi, v spremstvu je bilo tudi nekaj znanih slovenskih športnikov. Skupaj smo tekli, nekateri pa tudi kolesarili do Gen-a. Na cilju nas je čakalo nekaj za prigrizniti in popiti ter  program. Predstavnik vsake šole pa je prebral tudi svojo/šolsko podnebno zavezo. Namen dogodka je bil ozaveščanje o tem, da imamo samo eno Zemljo in jo moramo čuvati.

Tia Hvala, 7. a

V ponedeljek, 22. 4. 2024, smo se iz OŠ Jurija Dalmatina Krško odpravili do tovarne Krka. Tam smo še počakali na tekače iz OŠ Leskovec pri Krškem in nato smo skupaj odtekli do Gen-a. Tam smo imeli krajšo prireditev in pogostitev. Kmalu za tem smo se odpravili na sprehod do ribnika Resa, kjer smo se lahko še malo pogovarjali ali igrali. V šolo smo prišli okoli pol enih. Tek je bil super in z veseljem bi se ga še enkrat udeležila.

Nika Njenjić Žarn, 6. b

Več o dogodku v medijih.