V petek, 21. 4. 2023,  smo se petošolci odpravili na tehnični dan v Belo krajino. Na poti smo se na avtobusu zabavali in prepevali. Ko smo prišli v Adlešiče, nas je na domačiji Raztresen sprejel sivolasi Belokranjec in nam ponudil belokranjsko pogačo in jabolčnik. Potem nas je popeljal pod kozolec, kjer nam je pokazal, kako so nekoč obdelovali lan. Pri tem so uporabljali TUKAČO, TRLICO in ČESALNIK. Ko smo videli to zanimivo predstavitev, smo se odpravili še v belokranjsko hišo, kjer nas je gospa Majda s svojo predstavitvijo popeljala v stare čase. Videli smo, kako so včasih tkali, še posebej pa je bil zanimiv prikaz izdelave pisanic.  Nato smo si ogledali še film, kako so včasih pridelovali in obdelovali lan. Ob koncu smo si lahko kupili tudi najbolj znano belokranjsko pisanico. Po belokranjskem doživetju smo se še odpravili v pustolovski park v Podzemlju, kjer smo se lahko popeljali z zipline-om, ali pa si privoščili sladoled. Meni se je zdela čudovita reka Kolpa in tudi sladoled je bil izvrsten. Da pa ne bi imeli preveč zabave, nas je avtobus odpeljal še v belokranjski muzej Metlika. Tam nas je sprejel prijazen kustos in nam razdelil učne liste. Najbolj mi je bilo zanimivo, da smo predmete, ki smo jih imeli napisane na listih, tudi iskali. Na koncu smo se prijazno zahvalili in se odpravili proti domu. Meni je bilo v Beli krajini zelo všeč in verjetno tudi mojim sošolcem, upam, da tak dan še kdaj ponovimo.

Zoja Ašič, 5. a