V torek, 26. 3. 2024, so bili nekateri učenci povabljeni na predstavitev izbranega projekta, ki bo, če bo vse po sreči, služil namenu druženja in gibanja otrok. Gre za park urbanih športov, ki naj bi se zgradil na sedaj degradiranem območju naprej od stadiona Matije Gubca, kjer bo stal bodoči plavalni bazen. Velik igralni prostor bo namenjen mladim za različne gibalne aktivnosti, kot so kolesarski »pumptrack« (tekmovalna kolesarska steza za večje otroke), kolesarski »pumptrack« za mlajše otroke, košarkarsko igrišče, igrišče za odbojko na mivki, »parkour« steza, balvanska plezala, igrišče za večje in igrišče za manjše otroke, poleg pa bo tudi kavarna. Predviden je tudi piknik prostor, tuši ter steza, kjer se bomo lahko sprehajali in tekli. Učenci so nad projektom navdušeni, denarna sredstva pa so zagotovljena, potrebna je le še podpora občinskih svetnikov, za katere verjamemo, da bodo projekt za mlade podprli.

Zvonimir Lorenci

SPORTNI PARK KRSKO