V sredo, 30. 11. 2022, je potekalo v športni dvorani Brežice področno prvenstvo osnovnih šol v košarki. Na tekmovanju je sodelovalo 5 najuspešnejših osnovnih šol iz Posavja (OŠ Brežice, OŠ Sevnica, OŠ Raka, OŠ Artiče in OŠ Jurija Dalmatina Krško). Naši fantje so z borbeno igro brez večjih težav najprej premagali OŠ Sevnica, nato pa suvereno še OŠ Artiče. Sledila je še tekma proti OŠ Raka, s katero smo se pomerili že na občinskem tekmovanju in je naše fante kar precej namučila. Danes pa so jim naši fantje pokazali, da so si res zaslužili 1. mesto na občinskem tekmovanju in jih premagali z rezultatom 39:22. Sledila je še tekma za 1. mesto, kjer pa smo morali priznati premoč košarkarjev iz Brežic. Kljub temu smo lahko zelo zadovoljni s prikazano igro in z 2. mestom, saj nas ta uvrstitev pelje v PRVI KROG DRŽAVNEGA TEKMOVANJA − četrtfinalni turnir regij, kjer se bomo pomerili s Celjani in Zasavci.

Pavel Pirc, vodja ekipe